وبلاگ

طراحی حمام های کوچک + تصویر

طراحی حمام های کوچک در دکوراسیون داخلی، به اندازه طراحی اتاق نشیمن، اتاق خواب و آشپزخانه اهمیت دارد.
این یک واقعیت است که حمام های بزرگ، رویایی و حیرت انگیز هستند.
اما این بدان معنا نیست که حمام های کوچک و جمع وجور نمی توانند شیک و رویایی به نظر برسند.
بسیاری از طراحان، طراحی حمام های کوچک را کابوسی برای خود می دانند.
برخلاف اکثر افراد که می پندارند اندازه حمام اهمیت ویژه ای در زیبا و جذاب به نظر‌رسیدن فضای خانه دارد.
تمامی طراحان داخلی حرفه ای این نکته را یادآور می شوند که این انتخاب طرحی متناسب با فضای حمام است که نقش به سزایی در ایجاد حمامی شیک و مدرن ایفا می کند نه اندازه آن.
چرا که با لوازم جانبی زیبا و انتخاب طرحی مناسب می توان حتی کوچک ترین حمام ها را به حمامی رویایی و لوکس تبدیل کرد.

طراحی حمام های کوچک

لوازم جانبی در طراحی حمام های کوچک

انتخاب درست و به جای لوازم جانبی مانند :

  • آینه ها
  • قفسه ها
  • لامپ ها
  • شیرآلات و غیره

همگی در به وجود‌آوردن حمامی شیک و جذاب نقش مهمی ایفا می کنند. و مثل همیشه ما در این بخش مطالبی را جمع آوری کرده ایم و نکاتی را یادآور شده ایم.
تا شما بتوانید با اجرای این ایده ها حمام هاي کوچک خود را به بهترین شکل ممکن طراحی کرده و از ظاهر زیبا و آرامش بخش آن لذت ببرید.

ثبت نام دوره دکوراسیون داخلی

کاربرد شیشه های سراسری در حمام های کوچک

اگر یک حمام مدرن و “ walk-in shower ” ( حمام هاي کوچکی که تقریبا به اندازه قد یک انسان جا دارند و معمولا با یک شیشه و یا پرده از سرویس بهداشتی جدا می شوند، مانند حمام هتل ها ) را با شیشه های یکپارچه احاطه کنید به سرعت زیبایی حمام شما را بالا می برد و حمام را به فضایی شیک و دنج و رویایی تبدیل می کند .
بنابراین سعی کنید که در سبک طراحی حمام کوچک تان ازاین شیشه های سراسری لوکس بهره بگیرید.
اگرچه این درب های شیشه ای نسبت به پرده هایی که حمام را می پوشانند گران تر هستند اما این نکته را نیز فراموش نکنید که از دوام بالاتری نسبت به سایر پوشش ها برخوردار هستند و مانند پرده ها نیازی به تعویض و شست و شوی دائم ندارند.

استفاده از شیشه طراحی حمام های کوچک

ایجاد حس آرامش با استفاده از بافت ها و الگوهای نو در حمام

استفاده از بافت ها و الگوهای مناسب و شاد درهر فضایی در شما حسی شیرین و حیرت انگیز ایجاد می کند، حتی در حمام های کوچک امروزی.
بنابراین می توانید ابتدا رنگ هایی که به آنها علاقمند هستید را انتخاب کنید و سپس به طراحی فضا بپردازید.
اگرچه باید این رنگ ها از نظر طراحی حمام های کوچک مورد تائید قرار بگیرد.
اگر شما می خواهید فضای حمام منزلتان بزرگتر به نظر برسد باید از رنگ های روشن در طراحی دکوراسیون آن استفاده کنید .
از رنگ های خیلی تیره اجتناب کنید. چرا که رنگ های تیره با شلوغ تر‌کردن فضا باعث می شوند که حمام شما کوچکتر دیده‌شود.

بافت ها و الگوها در طراحی حمام های کوچک

استفاده از قفسه ها در طراحی حمام های کوچک

از فضای خالی بین دیوارها برای قرار‌دادن قفسه ها استفاده‌کنید.
به این ترتیب شما توانسته‌اید از تمام ظرفیت حمام کوچک خود به عالی ترین شکل ممکن استفاده‌کنید.
طراحان داخلی ترفندی را برای جلوگیری از بسته به نظر‌رسیدن حمام هاي کوچک ارائه‌داده‌اند.
آنها توصیه می کنند که قفسه های باریک و باز را در بالای حمام و درمقابل چشم ها قرار دهید و اطمینان داشته باشید که رنگ آنها با رنگ دیوارها یکسان است.
در این صورت است که با ایجاد خطای دید فضای حمام را به فضایی باز و دلنشین تبدیل می کنید.
اگر فضای حمام شما برای آویزان‌کردن قفسه های اضافی مناسب نیست، می توانید از قفسه های دیواری ( قفسه های تعبیه‌شده در دیوار) استفاده‌کنید.
توجه‌کردن به هر کدام از این نکات ما را در داشتن حمامی لوکس یاری می کند و حس آرامش را در ما دو چندان می کند.

استفاده از قفسه در طراحی حمام های کوچک
چگونه از قفسه ها در طراحی حمام های کوچک استفاده کنیم ؟

به طراحی سرویس بهداشتی توجه کنید

معمولا فضای بالای سرویس بهداشتی و یا روشویی بدون استفاده قرار می گیرد.
اما شما می توانید با استفاده از طراحی های مناسب و با نصب کابینت، قفسه های شناور و یا حوله و دستمال توالت های ریلی از به هدر‌رفتن این فضا جلوگیری کنید.
هنگام تعیین محل قفسه ها گوشه های دیوار و یا فضای خالی بالای سرویس بهداشتی و روشویی را فراموش نکنید.
وقتی که فضای کاربردی ما کوچک است باید با مدیریت صحیح از کمترین فضاها نیز استفاده کنیم.
می توانیم روشویی را به شکلی انتخاب کنیم که بتوانیم از فضای زیر آن برای قرار‌دادن قفسه ها استفاده کنیم. همچنین می توانیم از فضای پشت درب سرویس بهداشتی با نصب رخت آویز به عنوان جا حوله ای استفاده کنیم.
این نکات کوچک اما مهم و کاربردی می تواند به ما در داشتن حمام کوچک ولی در عین حال جذاب و زیبا کمک زیادی بکند.

طراحی سرویس بهداشتی و حمام مدرن

توجه به نور پردازی مناسب در طراحی حمام

وقتی در مورد نورپردازی بخش های مختلف خانه فکر می کنیم احتمالا حمام آخرین قسمتی است که به سراغ آن می رویم، این در حالی است که نورپردازی در این فضای خصوصی بسیار اهمیت دارد.
شما حداقل نیمی از زمان غروب خورشید را در حمام سپری می کنید، نورپردازی مناسب حمام نه تنها باعث زیبایی محیط می شود بلکه احساس آرامش و امنیت را به شما منتقل می کند.
منظور طراحان داخلی از نورپردازی مناسب نوری فراتر از نور یک لامپ کوچک در بالای سر است. شما می توانید برای افزایش نور از لامپ های دیواری به ویژه در کنار آینه ها، بالای سرویس بهداشتی و یا حتی در کنار دوش استفاده کنید. نورپردازی مناسب و قوی باعث می شود حمام کوچک شما بازتر و دلنشین تر و در نتیجه بزرگتر جلوه کند.

ثبت نام دوره حضوری تری دی مکس + وی ری

نورپردازی در طراحی حمام کوچک

حذف کردن وان در حمام های کوچک

یک وان معمولی اغلب دو برابر فضای بیشتری را نسبت به یک دوش اشغال می کند، بنابراین اگر بتوانید وان را حذف کنید حمام کوچک خود را به طور چشمگیری بزرگتر کرده اید. وان ها علاوه بر محدود کردن فضا مشکلات دیگری را نیز ایجاد می کنند. استفاده از آنها بسیار زمان بر است و مصرف آب آنها نیز بالاست.
این در حالتی است که استفاده از دوش بسیار سریع است و نیازمند آب کمتری است، همچنین استفاده از دوش برای بزرگسالان و میهمانان آسان تر از وان می باشد. حتی به راحتی تمام می توانید یک دوش دستی برای استحمام حیوانات خانگی تان به آن اضافه کنید، بنابراین دوش گزینه ی بهتری برای استفاده در حمام هاي کوچک است.

کاربرد وان در سرویس بهداشتی
کاربرد وان در حمام

ترکیب کردن رنگ های تیره و روشن

همانطور که در قبل هم به این نکته اشاره شد انتخاب رنگ مناسب در یک حمام کوچک از اهمیت بالایی برخوردار است. شما می توانید در طراحی حمام خود کف های تیره را با دیوارهای روشن ترکیب کنید. چرا که دیوارهای تیره باعث می‌شوند فضای حمام بسته و کوچک به نظر‌برسد. اما دیوارهای با رنگ روشن برعکس عمل می کنند.
زیرا آنها انعکاس دهنده نور بیشتری هستند و فضا را بازتر و پر نورتر می کنند. بنابرین رنگ های تیره را برای کف انتخاب کنید تا از نظر بصری با دیوارهای روشن در تضاد باشند و زیبایی بیشتری به محیط ببخشند. با رعایت‌کردن نکات مهم طراحی دکوراسیون داخلی می توانیم حمامی لوکس و جذاب را طراحی و آماده‌کنیم.

تا جایی که می توانید از آینه ها استفاده کنید

آینه ها می توانند به بزرگتر به نظر رسیدن فضا سرویس بهداشتی و یا حمام کمک زیادی کنند و بخش مهمی از دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام هستند. علاوه بر این آنها با انعکاس دادن نور از پنجره ها و لامپ ها به درون. روشنایی فضا را دو چندان می کنند و محیط را دلبازتر نشان می دهند. شما هم می توانید با تغییر سرویس بهداشتی و حمام خود تغییر بزرگی در فضا به وجود بیاورید.

مطالب مرتبط طراحی دکوراسیون به سبک بوهمیان + عکس

بیشتر بخوانید:‌ 29 وسیله ضروری حمام و دست‌شویی

طراحی حمام هایسیاه و سفید

اضافه کردن یک دیوار کانونی در حمام

دیوار کانونی دیواری است که از نظر رنگ، طرح و بافت با دیوارهای دیگر متفاوت است. قرار دادن یک دیوار کانونی در حمام می تواند یک هنر واقعی در طراحی شما باشد. انتخاب دیوارهایی با رنگ بیش از حد روشن نیز می تواند حمام شما رو کوچک نشان دهد. بنابرین با اضافه کردن یک دیوار کانونی می توانید در فضا و بین دیوارها هماهنگی به وجود بیاورید و فضا را بزرگتر جلوه دهید. این یک تکنیک طراحی عالی برای حمام هاي کوچک است.

ثبت نام دوره آنلاین اسکچاپ + وی ری

دیوار کانونی باید چه دیواری باشد ؟

در هنگام مشخص کردن دیوار کانونی باید بهترین دیوار را انتخاب کنید. معمولا انتخاب طراحان دیواری است که به محض ورود قابل مشاهده است و از انتخاب دیوارهای پشتی که در دید نیستند خود داری می کنند. رایج ترین دیوار کانونی در حمام دیوار دوش و یا دیوار پشت وان است.
شما می توانید تمامی دیوار کانونی را با یک رنگ خیره کننده رنگ آمیزی کنید و یا آن را با کاشی های بسیار زیبا و حیرت انگیز بپوشانید و یا حتی آن را به سادگی با نوارهای رنگی بپوشانید تا کمی با دیوارهای دیگر حمام تفاوت داشته باشد و شما را به هدفتان نزدیک تر کند. این گونه است که می توان با ترفندهای کوچک و ظریف یک حمام کوچک و دلگیر را به حمامی لوکس و دلباز تبدیل کرد.

دیوار کانونی در حمام
دیوار کانونی در حمام های کوچک

پایان بخش :

طراحی حمام های کوچک + تصویر

ثبت نام دوره آنلاین تری دی مکس + وی ری

سوالات متداول

چگونه کوچک ترین حمام ها را به حمامی رویایی تبدیل کنیم؟

چرا که با لوازم جانبی زیبا و انتخاب طرحی مناسب می توان حتی کوچک ترین حمام ها را به حمامی رویایی و لوکس تبدیل کرد.

چه لوازم جانبی های مهمی ایفای نقش میکنند ؟مطالب مرتبط دکوراسیون اتاق خواب شیک ، طراحی اتاق خواب

انتخاب درست و به جای لوازم جانبی مانند آینه ها، قفسه ها، لامپ ها، شیرآلات و غیره همگی در به وجود آوردن حمامی شیک و جذاب نقش مهمی ایفا می کنند.

آیا شما آموزش طراحی نما با نرم افزار یا طراحی داخلی را هم دارید ؟

بله ، هم بصورت حضوری و هم بصورت آنلاین و غیرحضوری برگزار می کنیمبرای اطلاعات بیشتر به بخش دوره های آموزشی در همین سایت مراجعه کنید .

بافت ها و الگوها چه تغیری در حمام ها ایجاد میکنند؟

استفاده از بافت ها و الگوهای مناسب و شاد درهر فضایی در شما حسی شیرین و حیرت انگیز ایجاد می کند، حتی در حمام های کوچک امروزی.

شیشه های سراسری در حمام های کوچک چه کاریردی دارند؟

اگر یک حمام کوچکی که تقریبا به اندازه قد یک انسان جا را با شیشه های یکپارچه احاطه کنید به سرعت زیبایی حمام شما را بالا می برد و حمام را به فضایی شیک و دنج و رویایی تبدیل می کند.

نحوه استفاده از قفسه ها در حمام چگونه است؟

از فضای خالی بین دیوارها برای قرار دادن قفسه ها استفاده کنید، به این ترتیب شما توانسته اید از تمام ظرفیت حمام کوچک خود به عالی ترین شکل ممکن استفاده کنید.

برای بزرگ دیده شدن حمام چه راه کار هایی وجود دارد؟

اگر شما می خواهید فضای حمام منزلتان بزرگتر به نظر برسد باید از رنگ های روشن در طراحی دکوراسیون آن استفاده کنید چرا که رنگ های تیره با شلوغ تر کردن فضا باعث می شوند که حمام شما کوچکتر دیده شود.

مطالعه بیشتر

انواع طراحی راه پله در دکوراسیون داخلیآموزش نحوه استفاده از آبجکت‌ها در تری دی مکسدکوراسیون داخلی برای حیوان خانگیآموزش کار با اپوکسی رزین روی سنگ107 ایده جذاب و کاربردی برای دکوراسیون اتاق کوچکانواع آویز دیواری در دکوراسیون منزلدکوراسیون اتاق خواب شیک ، طراحی اتاق خواباسکچ آپ یا تری دی مکسبهترین پلاگین های اسکچاپ کدامند؟مدلسازی سه بعدی با 3D MAXایده های دکوراسیون به سبک طراحی دکوراسیون معاصر + تصویرطراحی اتاق خواب دختران + عکسسبک فرانسوی در طراحی دکوراسیون داخلی + عکسنرم افزار لومیون چیست ؟روند طراحی داخلی به چه صورت است؟29 وسیله ضروری حمام و دست‌شوییاتاق نشیمن لوکس + عکسانواع سبک های دکوراسیون داخلی + عکسکف و کف پوش در طراحی داخلیگوشه غربی در فنگ شویی گوشه محافظتطراحی دکوراسیون داخلی به سبک اسکاندیناوی

پیام بگذارید